DZ23C8V2-7-F
Manufacturer
Zetex Semiconductors (Diodes Inc.)
VIGOR # :
Description
DIODE ZENER ARRAY 8.2V SOT23-3
DataSheet
DZ23C8V2-7-F PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Configuration:1 Pair Common Cathode
Voltage - Zener (Nom) (Vz):8.2 V
Tolerance:±5%
Power - Max:300 mW
Impedance (Max) (Zzt):7 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:-
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:-
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C