AZ23C3V3-HE3-08
Description
DIODE ZENER 3.3V 300MW SOT23
DataSheet
AZ23C3V3-HE3-08 PDF
Type Description
Series:Automotive, AEC-Q101
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Configuration:1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz):3.3 V
Tolerance:±5%
Power - Max:300 mW
Impedance (Max) (Zzt):95 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:-
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C