EMZ6.8NTL
Manufacturer
ROHM Semiconductor
VIGOR # :
Description
DIODE ZENER ARRAY 6.8V EMD3
Catalog
Diodes - Zener - Arrays
DataSheet
EMZ6.8NTL PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Configuration:1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz):6.8 V
Tolerance:-
Power - Max:150 mW
Impedance (Max) (Zzt):40 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:500 nA @ 3.5 V