UMZ5.1NT106
Manufacturer
ROHM Semiconductor
VIGOR # :
Description
DIODE ZENER ARRAY 5.1V UMD3
Catalog
Diodes - Zener - Arrays
DataSheet
UMZ5.1NT106 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Configuration:1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz):5.1 V
Tolerance:-
Power - Max:200 mW
Impedance (Max) (Zzt):-
Current - Reverse Leakage @ Vr:2 µA @ 1.5 V