CMSZDA11V TR PBFREE
Manufacturer
Central Semiconductor
VIGOR # :
Description
DIODE ZENER 11V 275MW SOT323
Catalog
Diodes - Zener - Arrays
DataSheet
CMSZDA11V TR PBFREE PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Configuration:1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz):11 V
Tolerance:±5%
Power - Max:275 mW
Impedance (Max) (Zzt):20 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:100 µA @ 8 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C