DZ4J039K0R
Manufacturer
Panasonic
VIGOR # :
Description
DIODE ZENER ARRAY 3.9V SMINI4
Catalog
Diodes - Zener - Arrays
DataSheet
DZ4J039K0R PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Configuration:2 Independent
Voltage - Zener (Nom) (Vz):3.9 V
Tolerance:-
Power - Max:200 mW
Impedance (Max) (Zzt):130 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:10 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1 V @ 10 mA