MAZT062HGL
Manufacturer
Panasonic
VIGOR # :
Description
DIODE ZENER ARRAY 6.2V SSMINI3
Catalog
Diodes - Zener - Arrays
DataSheet
MAZT062HGL PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Configuration:1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz):6.2 V
Tolerance:-
Power - Max:150 mW
Impedance (Max) (Zzt):50 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:200 nA @ 4 V