FTZ5.6ET148
Manufacturer
ROHM Semiconductor
VIGOR # :
Description
DIODE ZENER ARRAY 5.6V SMD5
Catalog
Diodes - Zener - Arrays
DataSheet
FTZ5.6ET148 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Configuration:2 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz):5.6 V
Tolerance:±5%
Power - Max:200 mW
Impedance (Max) (Zzt):60 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:1 µA @ 2.5 V