DZ23C24-TP
Manufacturer
Micro Commercial Components (MCC)
VIGOR # :
Description
DIODE ZENER ARRAY 24V SOT23
Catalog
Diodes - Zener - Arrays
DataSheet
DZ23C24-TP PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Configuration:1 Pair Common Cathode
Voltage - Zener (Nom) (Vz):24 V
Tolerance:±5%
Power - Max:300 mW
Impedance (Max) (Zzt):80 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:100 nA @ 18 V