BZD27C43P R3G
Manufacturer
TSC (Taiwan Semiconductor)
VIGOR # :
Description
DIODE ZENER 43V 1W SUB SMA
DataSheet
BZD27C43P R3G PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):43 V
Tolerance:±6.97%
Power - Max:1 W
Impedance (Max) (Zzt):45 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:1 µA @ 33 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.2 V @ 200 mA
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)