BZX79-C4V3,143
Description
DIODE ZENER 4.3V 400MW ALF2
DataSheet
BZX79-C4V3,143 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):4.3 V
Tolerance:±5%
Power - Max:400 mW
Impedance (Max) (Zzt):90 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:3 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:-65°C ~ 200°C