BZX384C4V3-G3-08
Description
DIODE ZENER 4.3V 200MW SOD323
DataSheet
BZX384C4V3-G3-08 PDF
Type Description
Series:Automotive, AEC-Q101
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):4.3 V
Tolerance:±5%
Power - Max:200 mW
Impedance (Max) (Zzt):90 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:3 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C