TDZVTR22
Manufacturer
ROHM Semiconductor
VIGOR # :
Description
DIODE ZENER 22V 500MW TUMD2M
Catalog
Diodes - Zener - Single
DataSheet
TDZVTR22 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):22 V
Tolerance:±10%
Power - Max:500 mW
Impedance (Max) (Zzt):-
Current - Reverse Leakage @ Vr:10 µA @ 16 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:-
Operating Temperature:150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2-SMD, Flat Lead
Supplier Device Package:TUMD2M
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SML4745HE3_A/I
SML4745HE3_A/I
DIODE ZENER 16V 1W DO214AC