MM3Z27VB
Description
DIODE ZENER 27V 200MW SOD323F
DataSheet
MM3Z27VB PDF
Part Status:Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):27 V
Tolerance:±2%
Power - Max:200 mW
Impedance (Max) (Zzt):75 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:45 nA @ 18.9 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1 V @ 10 mA
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C