TDZVTR10
Manufacturer
ROHM Semiconductor
VIGOR # :
Description
DIODE ZENER 10V 500MW TUMD2M
Catalog
Diodes - Zener - Single
DataSheet
TDZVTR10 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):10 V
Tolerance:±10%
Power - Max:500 mW
Impedance (Max) (Zzt):-
Current - Reverse Leakage @ Vr:10 µA @ 6 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:-
Operating Temperature:150°C (TJ)