DZ2724000L
Manufacturer
Panasonic
VIGOR # :
Description
DIODE ZENER 24V 120MW SSSMINI2
Catalog
Diodes - Zener - Single
DataSheet
DZ2724000L PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Voltage - Zener (Nom) (Vz):24 V
Tolerance:±5%
Power - Max:120 mW
Impedance (Max) (Zzt):100 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:50 nA @ 19 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1 V @ 10 mA