
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | POWERMITE® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 47 V |
| Tolerance: | ±2% |
| Power - Max: | 1 W |
| Impedance (Max) (Zzt): | 250 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 10 nA @ 35.75 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.1 V @ 200 mA |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-216AA |
| Supplier Device Package: | DO-216 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of 1PMT4125C/TR7 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 13V 200MW 1005
DIODE ZENER 3.6V 1.25W DO213AB
DIODE ZENER 15V 1W DO204AL
FIXED IND 2.2NH 245MA 200 MOHM
FIXED IND 8.2MH 50MA 26 OHM TH
DIODE ZENER 47V 1W DO216
CONN HEADER VERT 4POS 5.08MM