
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-19500/435 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 51 V |
| Tolerance: | ±5% |
| Power - Max: | 500 mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 300 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 10 nA @ 38.8 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.1 V @ 200 mA |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | DO-204AH, DO-35, Axial |
| Supplier Device Package: | DO-35 (DO-204AH) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 125 |
Current price of JANTX1N4126-1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 6.2V 1W DO204AL
DIODE ZENER 22V 150MW 0603
DIODE ZENER 6.8V 5W AXIAL
TVS DIODE DO214AC
DIODE ZENER 51V 500MW DO35
CONN RCPT 4POS 0.079 GOLD SMD
0.5 FPC ZIF BTM CONT EMBT PKG 47