
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 30 V |
| Tolerance: | ±5% |
| Power - Max: | 3 W |
| Impedance (Max) (Zzt): | 40 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 5 µA @ 22.8 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.5 V @ 200 mA |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 200°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | DO-204AL, DO-41, Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of MZP4751ARLG is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 8.2V 5W
DIODE ZENER 5.1V 100MW VMN2
DIODE ZENER 3.6V 500MW DO213AA
RES 1.87M OHM 1% 1W 2010
CAP CER 0.047UF 200V C0G/NP0 RAD
CAP CER 5600PF 63V C0G/NP0 1206
DIODE ZENER 30V 3W AXIAL