
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-19500/435 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 6.2 V |
| Tolerance: | ±5% |
| Power - Max: | 500 mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 1.2 kOhms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 5 µA @ 5 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.1 V @ 200 mA |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-213AA |
| Supplier Device Package: | DO-213AA |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of JANTXV1N4627UR-1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 47V 500MW SOD123F
DIODE ZENER 27V 500MW SOD123
DIODE ZENER 47V 500MW DO35
DIODE ZENER 6.2V 500MW DO213AA
DC DC CONVERTER 5.1V 15W
DC DC CONVERTER 2V 10W
DC DC CONVERTER 36V 100W