
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 2.4 V |
| Tolerance: | ±3% |
| Power - Max: | 150 mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 100 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 100 µA @ 1 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 900 mV @ 10 mA |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD, No Lead |
| Supplier Device Package: | 0603/SOD-523F |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 |
Current price of CZRUR2V4B-HF is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 10V 1.5W DO204AL
DIODE ZENER 2.5V 500MW SOD123
DIODE ZENER 0.4W
RES 97.6K OHM 0.05% 1/4W 1206
RES 324K OHM 1/4W 0.1% AXIAL
RES 1.2K OHM 2% 1/4W AXIAL
DIODE ZENER 2.4V 150MW 0603