
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 27 V |
| Tolerance: | ±5% |
| Power - Max: | 1.5 W |
| Impedance (Max) (Zzt): | 23 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 5 µA @ 20.6 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AA, SMB |
| Supplier Device Package: | DO-214AA (SMBJ) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of SMZJ3799BHE3_A/H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 18V 500MW MELF
DIODE ZENER 30V 10MW DO213AB
DIODE ZENER 4.3V 500MW DO35
DIODE ZENER 27V 1.5W DO214AA
CONN HEADER R/A 4POS 2.54MM
PTC RESET FUSE