
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bag |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 6.8 V |
| Tolerance: | ±5% |
| Power - Max: | 5 W |
| Impedance (Max) (Zzt): | 1 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | - |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 200°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | DO-204AH, DO-35, Axial |
| Supplier Device Package: | DO-35 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of NTE5120A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 160V 3W DO214AA
DIODE ZENER 4.3V 200MW SOD323
DIODE ZENER 8.2V 10W DO4
TVS DIODE 5V 10.8V 8SO
DIODE ZENER 6.8V 5W DO35
CONN PLUG FMALE 8P GOLD SLDR CUP
DD12 IEC APPLIANCE INLET C14 WIT