
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-19500/115 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 5.6 V |
| Tolerance: | ±5% |
| Power - Max: | 1 W |
| Impedance (Max) (Zzt): | 5 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 3 µA @ 2 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.2 V @ 200 mA |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-213AB, MELF (Glass) |
| Supplier Device Package: | DO-213AB (MELF, LL41) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of JANTX1N3827AUR-1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 6.2V 1W DO41G
DIODE ZENER 24V 500MW LLDS
DIODE ZENER 16V 800MW DO219AB
RES ARRAY 15 RES 68K OHM 16SOIC
DIODE ZENER 5.6V 1W DO213AB
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 5.08MM
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 110V