
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 12 V |
| Tolerance: | ±5% |
| Power - Max: | 150 mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 30 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 1 µA @ 9.1 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 900 mV @ 10 mA |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | SOT-523 |
| Supplier Device Package: | SOT-523 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of MMBZ5242BT-7-F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 2.7V 500MW SOD123F
DIODE ZENER 3.6V 500MW SOD80
DIODE ZENER 120V 500MW SMA
DIODE ZENER 12V 150MW SOT523
CONN HEADER SMD 24POS 2.54MM
CONN PLUG MALE 35POS GOLD CRIMP
TRANSMITTER TOSA