
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101, BZG03C-M |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 39 V |
| Tolerance: | ±5.13% |
| Power - Max: | 1.25 W |
| Impedance (Max) (Zzt): | 40 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 1 µA @ 30 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.2 V @ 500 mA |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AC, SMA |
| Supplier Device Package: | DO-214AC (SMA) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1500 | ||
| 3000 | ||
| 7500 | ||
| 10500 | ||
| 37500 |
Current price of BZG03C39-HM3-08 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 100V 1.25W DO214AC
DIODE ZENER 16V 1W DO214AC
DIODE ZENER 4.7V 350MW SOD123
FIXED IND 1.5UH 50MA 700 MOHM
DIODE ZENER 39V 1.25W DO214AC
CONN HEADER SMD 20POS 2.54MM
TERM BLOCK HDR 19POS 5.08MM