
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 68 V |
| Tolerance: | ±2% |
| Power - Max: | 1.5 W |
| Impedance (Max) (Zzt): | 120 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 1 µA @ 51.2 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.2 V @ 200 mA |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | DO-204AL, DO-41, Axial |
| Supplier Device Package: | DO-204AL (DO-41) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1500 |
Current price of 1N5945CP/TR8 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 20V 200MW SOD323
DIODE ZENER 3.6V 1W MELF
DIODE ZENER 43V 500MW DO213AA
PTC RESET FUSE 6V 1.1A 1206
DIODE ZENER 68V 1.5W DO204AL
RESISTOR CHASSIS MOUNT 887 OHM 1
TVS DIODE 40V 64.5V PLAD