
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | BZG03C-M |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 13 V |
| Tolerance: | ±6.54% |
| Power - Max: | 1.25 W |
| Impedance (Max) (Zzt): | 10 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 2 µA @ 10 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.2 V @ 500 mA |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AC, SMA |
| Supplier Device Package: | DO-214AC (SMA) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 6000 |
Current price of BZG03C13-M3-08 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 39V 350MW SOT23
DIODE ZENER 20V 500MW SOD123
DIODE ZENER 12V 200MW SOD323
TVS DIODE 6V 13.7V SMB
DIODE ZENER 13V 1.25W DO214AC
CONN HEADER VERT 24POS 2.54MM
RES SMD 26.7 OHM 1% 1/4W 1210