
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 51 V |
| Tolerance: | ±2% |
| Power - Max: | 225 mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 125 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 100 nA @ 39 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Supplier Device Package: | SOT-23-3 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 15000 |
Current price of MMBZ5262C-G3-08 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 5.6V 800MW DO219AB
DIODE ZENER 56V 1.5W DO204AL
DIODE ZENER 7.5V 200MW SOD323
FIXED IND 1.5UH 7A 23.8 MOHM SMD
XTAL OSC SO 212.5000MHZ LVPECL
MEMS OSC XO 125.0000MHZ LVPECL
DIODE ZENER 51V 225MW SOT23-3