
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 33 V |
| Tolerance: | ±5% |
| Power - Max: | 200 mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 80 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 50 nA @ 23.1 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | SC-76, SOD-323 |
| Supplier Device Package: | SOD-323 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 15000 |
Current price of BZX384C33-G3-08 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 27V 350MW SOT23-3
DIODE ZENER 24V 500MW DO35
DIODE ZENER 7.99V 960MW DO219AC
DIODE ZENER 33V 200MW SOD323
KIT DEV PRO ZIGBEE 1322X
FIXED IND 2.2UH 3.5A 40 MOHM TH
SWITCH ROTARY 7POS 2.5A 125V