
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 82 V |
| Tolerance: | ±5% |
| Power - Max: | 1.25 W |
| Impedance (Max) (Zzt): | 200 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 1 µA @ 62.2 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AC, SMA |
| Supplier Device Package: | DO-214AC (SMA) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3600 |
Current price of 1SMA4762 R3G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 5.1V 500MW SOD123
DIODE ZENER 7.5V 500MW DO35
DIODE ZENER 33V 200MW SOD323
CAP CER 4700PF 50V X7R 0805
CIR BRKR THRMMAG 3A 277VAC 50VDC
DIODE ZENER 82V 1.25W DO214AC
CIRCULAR