
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 220 V |
| Tolerance: | ±10% |
| Power - Max: | 50 W |
| Impedance (Max) (Zzt): | 85 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 10 µA @ 121.6 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.5 V @ 10 A |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Mounting Type: | Chassis, Stud Mount |
| Package / Case: | DO-203AB, DO-5, Stud |
| Supplier Device Package: | DO-5 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of 1N3348A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 200V 800MW DO219AB
DIODE ZENER 8.7V 500MW DO213AA
DIODE ZENER 16V 2W DO41
FIXED IND 10UH 235MA 190 MOHM
MEMS OSC XO 40.0000MHZ LVCMOS LV
DIODE ZENER 220V 50W DO5
CONN RCPT MALE 19POS GOLD CRIMP