
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 13 V |
| Tolerance: | ±5% |
| Power - Max: | 1 W |
| Impedance (Max) (Zzt): | 9 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 500 nA @ 9 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | - |
| Operating Temperature: | -50°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-213AA |
| Supplier Device Package: | DO-213AA, MINI-MELF |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of ZMD13 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 4.3V 100MW SOD523
DIODE ZENER 43V 250MW SOD323
DIODE ZENER 100V 1W DO204AL
DIODE ZENER 13V 1W DO213AA
CONN HEADER VERT 12POS 2.54MM
CONN PLUG MALE 3POS GOLD CRIMP
20 MHZ-40 MS/S DSO W/2 PROBES