
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101, BZD27C |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 27 V |
| Tolerance: | - |
| Power - Max: | 800 mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 15 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 1 µA @ 20 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.2 V @ 200 mA |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-219AB |
| Supplier Device Package: | DO-219AB (SMF) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 | ||
| 6000 | ||
| 15000 | ||
| 30000 | ||
| 75000 |
Current price of BZD27C27P-E3-08 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 18V 500MW DO35
DIODE ZENER 16V 10W DO4
DIODE ZENER 47V 1.3W DO41
DIODE ZENER 27V 800MW DO219AB
CONN HEADER VERT 26POS 1.27MM
DC DC CONVERTER 3.3V 2W
DC DC CONVERTER +/-15V 10W