
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101, BZD27C |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 9.1 V |
| Tolerance: | - |
| Power - Max: | 800 mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 4 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 10 µA @ 5 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.2 V @ 200 mA |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-219AB |
| Supplier Device Package: | DO-219AB (SMF) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50000 |
Current price of BZD27C9V1P-HE3-18 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 68V 1W DO214AC
DIODE ZENER 75V 2W DO204AL
DIODE ZENER 36V 410MW SOD123
MEMS OSC XO 155.5200MHZ LVCMOS
DIODE ZENER 9.1V 800MW DO219AB
TUBING 0.025" ID PVC 2500' CLEAR
FILAMENT WHITE ABS 0.118" 250G