
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 47 V |
| Tolerance: | ±5% |
| Power - Max: | 5 W |
| Impedance (Max) (Zzt): | 25 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 500 nA @ 35.8 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.2 V @ 200 mA |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AA, SMB |
| Supplier Device Package: | DO-214AA (SMB) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of CZRB5368B-HF is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER
DIODE ZENER 12V 200MW SOD323
DIODE ZENER 36V 350MW SOT23
XTAL OSC VCXO 90.0000MHZ LVDS
DIODE ZENER 47V 5W DO214AA
FIXED IND 560NH 500MA 190 MOHM
CONN RCPT FMALE 53POS GOLD CRIMP