
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 2.7 V |
| Tolerance: | ±5% |
| Power - Max: | 500 mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 30 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 75 µA @ 1 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.1 V @ 200 mA |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 200°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | DO-204AH, DO-35, Axial |
| Supplier Device Package: | DO-35 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 1N5223B TR PBFREE is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 68V 500MW SOD123
DIODE ZENER 4.7V 100MW VMN2
DIODE ZENER 30V 150MW SOT523
VARISTOR 47V 100A DISC 5MM
MEMS OSC XO 125.0000MHZ LVCMOS
DIODE ZENER 2.7V 500MW DO35
HEADER