
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 30 V |
| Tolerance: | ±3% |
| Power - Max: | 150 mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 200 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 100 nA @ 23 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | SC-79, SOD-523 |
| Supplier Device Package: | EMD2 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 8000 |
Current price of EDZVT2R30B is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 12V 150MW EMD2
DIODE ZENER 15V 1.3W DO41
DIODE ZENER
CAP CER 1800PF 50V U2J 0402
DIODE ZENER 30V 150MW EMD2
IC REG BUCK ADJUSTABLE 9A 34VQFN
CONN PLUG W/PINS