
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 51 V |
| Tolerance: | ±5% |
| Power - Max: | 1.25 W |
| Impedance (Max) (Zzt): | 95 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 1 µA @ 38.8 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AC, SMA |
| Supplier Device Package: | DO-214AC (SMA) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 7500 |
Current price of 1SMA4757 M2G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 39V 3W DO214AA
DIODE ZENER 3V 500MW DO213AB
DIODE ZENER 27V 100MW SOD523
DIODE ZENER 51V 1.25W DO214AC
CONN RCPT 4POS 0.1 GOLD PCB
DIODE CURRENT LIMITING SINGLE SM
DC DC CONVERTER 28V 50W