
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101, BZG04-M |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 150 V |
| Tolerance: | - |
| Power - Max: | 1.25 W |
| Impedance (Max) (Zzt): | - |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 5 µA @ 120 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.2 V @ 500 mA |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AC, SMA |
| Supplier Device Package: | DO-214AC (SMA) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 6000 |
Current price of BZG04-120-HM3-18 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 47V 3W DO214AA
DIODE ZENER 162V 1W SUB SMA
DIODE ZENER 3.9V 1W SOT89
XTAL OSC VCXO 184.3200MHZ LVDS
MEMS OSC XO14.745MHZ SMD
DIODE ZENER 150V 1.25W DO214AC
FIXED IND 180UH 135MA 4.4 OHM TH