
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 7.5 V |
| Tolerance: | ±10% |
| Power - Max: | 1.5 W |
| Impedance (Max) (Zzt): | 3 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 5 µA @ 6 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.2 V @ 200 mA |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | DO-204AL, DO-41, Axial |
| Supplier Device Package: | DO-204AL (DO-41) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1500 |
Current price of 1N5922AP/TR8 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 3V 200MW SOD523F
DIODE ZENER 11V 1W DO213AB
DIODE ZENER 30V 310MW SOD323F
XTAL OSC VCXO 128.0000MHZ HCSL
DIODE ZENER 7.5V 1.5W DO204AL
CONN SOCKET 9P 0.039 GOLD SMD RA
DC DC CONVERTER +/-12V 3W