
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 16 V |
| Tolerance: | - |
| Power - Max: | 800 mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | - |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 1 µA @ 12 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.2 V @ 200 mA |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-219AB |
| Supplier Device Package: | DO-219AB (SMF) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50000 |
Current price of BZD17C16P-E3-18 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 13V 500MW DO35
DIODE ZENER 68V 500MW SOD80
DIODE ZENER 47V 350MW SOT23
DIODE ZENER 16V 800MW DO219AB
CONN RCPT 26POS 0.1 GOLD PCB
CONN RCPT FMALE 3POS CRIMP
MEMS CMOS OSC SMD