
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-19500/435 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 5.6 V |
| Tolerance: | ±1% |
| Power - Max: | 500 mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 1.4 kOhms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 5 µA @ 4 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.1 V @ 200 mA |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-213AA (Glass) |
| Supplier Device Package: | DO-213AA |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of JAN1N4626DUR-1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 9.1V 800MW DO219AB
DIODE ZENER 6.45V 500MW ALF2
DIODE ZENER 10V 3W DO216AA
XTAL OSC VCXO 74.17582MHZ LVDS
DIODE ZENER 5.6V 500MW DO213AA
CONN HEADER VERT 13POS 2.54MM
CONN PLUG HSNG FMALE 2POS INLINE