
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 150 V |
| Tolerance: | ±5% |
| Power - Max: | 1 W |
| Impedance (Max) (Zzt): | 1 kOhms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 5 µA @ 114 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | DO-204AL, DO-41, Axial |
| Supplier Device Package: | DO-204AL (DO-41) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 |
Current price of 1M150Z R0G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 4.3V 350MW SOT23
DIODE ZENER 6.8V 1W DO41
DIODE ZENER 8.2V 1W DO41
CAP CER 4F 25V C0G 01005
DIODE ZENER 150V 1W DO204AL
CONN RCPT FMALE 9P GOLD SLDR CUP
CBL ASSY IPX MHF1 PLG-PLG 8"