
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 62 V |
| Tolerance: | ±2% |
| Power - Max: | 500 mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 215 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 45 nA @ 43.4 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 900 mV @ 10 mA |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | SOD-123 |
| Supplier Device Package: | SOD-123 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of ABZT52B62-HF is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 7.5V 200MW UMD2
DIODE ZENER 8.2V 10MW DO213AB
DIODE ZENER 15V 5W D5B
FIXED IND 2.8NH 900MA 80 MOHM
CRYSTAL 25.0000MHZ 8PF SMD
XTAL OSC XO 26.6667MHZ CMOS SMD
DIODE ZENER 62V 500MW SOD123