BZX85C13 R0G
Manufacturer
TSC (Taiwan Semiconductor)
VIGOR # :
Description
DIODE ZENER 13V 1.3W DO204AL
DataSheet
BZX85C13 R0G PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):13 V
Tolerance:±5%
Power - Max:1.3 W
Impedance (Max) (Zzt):10 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:500 nA @ 10 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.2 V @ 10 mA
Operating Temperature:-65°C ~ 200°C (TJ)