
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101, BZG05C-M |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 11 V |
| Tolerance: | ±5.45% |
| Power - Max: | 1.25 W |
| Impedance (Max) (Zzt): | 8 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 500 nA @ 8.2 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.2 V @ 200 mA |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AC, SMA |
| Supplier Device Package: | DO-214AC (SMA) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 6000 |
Current price of BZG05C11-HM3-18 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 110V 1.5W DO214AC
DIODE ZENER 3.9V 410MW SOD123
DIODE ZENER 30V 1.5W DO214AC
DIODE ZENER 11V 1.25W DO214AC
CONN RCP HSG ML 6P INLINE PNL MT
RES SMD 34.8K OHM 1/16W 0402
LAMP INCAND 1.34MM BAYONET 14V