
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-19500/115 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 7.5 V |
| Tolerance: | ±1% |
| Power - Max: | 1 W |
| Impedance (Max) (Zzt): | 4 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 100 µA @ 5.7 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.2 V @ 200 mA |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-213AB, MELF (Glass) |
| Supplier Device Package: | DO-213AB (MELF, LL41) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of JANTXV1N3017DUR-1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 74.5V 1W SUB SMA
DIODE ZENER 9.1V 200MW SOD323
DIODE ZENER 10V 310MW SOD323F
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD
DIODE ZENER 7.5V 1W DO213AB
CONN DIN RCPT 32POS PNL MNT GOLD
CONN HEADER VERT 36POS 2.54MM