
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | BZG03C-M |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 160 V |
| Tolerance: | ±4.06% |
| Power - Max: | 1.25 W |
| Impedance (Max) (Zzt): | 350 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 1 µA @ 120 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.2 V @ 500 mA |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AC, SMA |
| Supplier Device Package: | DO-214AC (SMA) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1500 | ||
| 3000 | ||
| 7500 | ||
| 10500 | ||
| 37500 |
Current price of BZG03C160-M3-08 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 22V 1.5W DO204AL
DIODE ZENER 33V 200MW SOT323
DIODE ZENER 7.5V 500MW DO35
LED XLAMP XPG3 NEUTRAL WHITE SMD
DIODE ZENER 160V 1.25W DO214AC
ICL 16 OHM 15% 1.4A 9MM
CONN CIRCULAR