
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 3.3 V |
| Tolerance: | ±5% |
| Power - Max: | 350 mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 95 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 5 µA @ 1 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 900 mV @ 10 mA |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | SOD-123 |
| Supplier Device Package: | SOD-123 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of BZT52C3V3-G RHG is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 30V 350MW SOT23-3
DIODE ZENER 82V 3W DO214AA
DIODE ZENER 15V 500MW DO35
FIXED IND 220NH 876MA 250 MOHM
XTAL OSC VCXO 80.0000MHZ LVPECL
DIODE ZENER 3.3V 350MW SOD123
DC DC CONVERTER 24V 20W